Gümrükleme ve Lojistik Hizmeti

.

Sektörde iş birliği yaptığımız firmalarla lojistik depomuzdan adrese teslimata kadar gümrükleme ve lojistik sürecini takip ediyoruz.

gümrük ve lojistik danışmanı
Gümrük İşlemleri

İthalat ve ihracat gümrükleme hizmetimiz Türkiye’nin gümrük işlem süreciyle sınırlı kalmayıp avrupadaki gümrük acenteleriyle olan işbirliğimiz sayesinde, ihtiyaç duyulması durumunda iş ortaklarımız adına hangi ülkede olursa olsun gümrükleme hizmetinde acente desteği sağlıyoruz.

Lojistik

Karayolu taşımacılığında iş ortaklarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz edebilmesiyle dinamik hizmet yönetimi ve gelişimiyle müşterilerine çözüm ortağı olmayı ilke edinmiştir.

İş ortaklarının marka değerinin korunmasından asla ödün vermeden, çözüm yaratıcılığını ve hızlı hareket kabiliyetini en üst düzeyde kullanarak başta Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, İsviçre, Avusturya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Fas, Tunus ve Portekiz olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine komple ve parsiyel taşımacılık faaliyetlerinde taşımacılık hizmetinize aracılık ediyoruz.

gümrükleme ve lojistik danışmanlığı
Tır Ölçüleri
Konteyner Ölçüleri

Gümrük ve lojistik hizmeti nedir?

Genel anlamda gümrük ve lojistik hizmeti, uluslararası ticaret (ithalat ve/veya ihracat) bağlamında gümrük ve lojistik işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir dizi özel hizmettir. Bu hizmetler, idari formalitelerden (gümrük beyannameleri vb.) belirli bir ürünün taşınmasına kadar çeşitli aşamaları kapsar.

Vermilion, aynı zamanda gümrük konularında uzman bir lojistik hizmet sağlayıcısı olarak, tüm süreç boyunca size destek olabilir.

Gümrük hizmetlerine neler dahildir?

– Ticaretinizi karlı hale getirme konusunda destek oluyoruz. Vermilion ekibi, coğrafi bölgelere ve serbest ticaret anlaşmalarına dayalı tercihli tarifeler hakkında sizi bilgilendirecektir. Gümrük vergileri ve harçlarının geri ödenmesinden yararlanmanızı sağlamak için gerekli adımları atacaktır. Temel amaç, ticari işlemlerinizi daha düşük maliyetle gerçekleştirmenizi sağlamaktır.

– Verilerinizin detaylı dijitalleştirilmesi. Gümrük ve lojistik işlemlerine ilişkin bilgilerin kaydedilmesi için artık çok sayıda dijital ortam mevcuttur. Birçok ülke ve/veya ülke grubu, verilerin ve prosedürlerin izlenebilirliğini kolaylaştırmak için portallar (Tek Pencere Ticareti gibi) sunmaktadır. Vermilion, iş türünüz ve faaliyetleriniz için en uygun seçeneği seçmenize yardımcı olabilir.

– Tavizsiz bir gümrükleme süreci. Vermilion, ödenecek harç ve vergileri hesaplamak için sizinle birlikte çalışacaktır. Ekibimiz ayrıca gerekli izinleri almak ve denetimleri organize etmek için gerekli dokümanları hazırlar. Herhangi bir özel ilkenin (dahilde veya hariçte işleme, gümrük antreposu, vb.) geçerli olup olmadığını belirlemek için durumunuzu mümkün olduğunca yakından değerlendiriyoruz. Olası riskleri en aza indirmek için ithalat ve ihracat faaliyetlerinizle ilgili tüm kontrolleri gerçekleştiriyoruz.

Lojistik hizmetlerine neler dahildir?

– Malların komple elleçlenmesi. Vermilion her şeyden önce bir lojistik şirketidir. Bu alandaki hizmetlerimiz doğal olarak satın alma, tedarik ve depolama yönetimini de içerir. Sizi hedef pazarınız için mümkün olan en düşük maliyetle en uygun alternatiflere yönlendireceğiz. Kalite kontrolü söz konusu olduğunda ekibimizin tavizsiz olduğunu söylemeye gerek yok. Siparişlerin alınması ve gönderilmesiyle de ilgileniyoruz. Sizinle birlikte en hızlı ve en güvenli yöntemleri seçiyoruz.

– Kusursuz bilgi yönetimi. Etkili bir lojistik stratejisi, dikkatle düzenlenmiş verilere de dayanmalıdır. Vermilion, iş faaliyetlerinizle bağlantılı lojistik bilgi sistemini (LIS) daha iyi anlamanıza ve yönetmenize yardımcı olur. Bilgi akışını kontrol etmek, bilinçli kararlar almanızı ve zaman kaybetmeden harekete geçmenizi sağlar. Bu, ister tamamen finansal (örneğin depolama maliyetleri) ister pratik (örneğin bir depolama yerinin mevcudiyeti) olsun, tüm yönler için geçerlidir.

– Sorunsuz bir yolculuk için detaylı yardım. Gümrük ve lojistik işlemleri aynı zamanda nakliye anlamına da gelir. Vermilion aynı zamanda bir lojistik nakliye şirketidir. Mal türünüze ve hedef varış noktanızın erişilebilirliğine en uygun rotayı belirleriz. Duruma bağlı olarak, karayolu, hava, demiryolu, deniz veya nehir taşımacılığını veya birkaç rota türünü birleştiren intermodal taşımacılığı tercih edebilirsiniz. Burada da sloganımız: “daha düşük maliyet, daha düşük risk”.

logistique internationale

Hangi sektörler için gümrük ve lojistik hizmetleri sunuyorsunuz?

Hizmetlerimiz eklektiktir. Altyapılarımızın çeşitliliği ve hepsinden önemlisi yüksek gelişmişlik düzeyi sayesinde hizmetlerimizi çok sayıda sektöre sunabiliyoruz. Bu durum gümrük ve uluslararası lojistik için de geçerli.

Bununla birlikte, özellikle ilgilendiğimiz birkaç sektör var. Bunlar, diğerlerine kıyasla daha sık çalışmaya alışkın olduğumuz sektörlerdir. Gümrük ve lojistik operasyonlarındaki yardımımızı söz konusu sektörlerin spesifik özelliklerine göre uyarladığımızı söylemeye gerek yok. İşte kapsamlı olmayan bir liste:

Tekstil ve giyim sektörü

İnşaat sektörü

Otomotiv endüstrisi

Mobilya endüstrisi

Plastik ve kağıt ambalaj endüstrisi

Demir-Çelik endüstrisi

Neden Vermilion hizmetlerinden faydalanmalısınız?

Mesleki deneyimimiz yalnızca bugüne kadar üzerinde çalıştığımız proje sayısına dayanmamaktadır. Aksine, mükemmellik ve güvenilirliğe odaklanan etik bir yaklaşıma dayanmaktadır.

Ulusal ve uluslararası bir lojistik danışmanı olarak, uzmanlığımızı sürekli güncellemeye kararlıyız. Vermilion, çeşitli pazarlardaki değişiklikleri yakından takip eder ve stratejisini buna göre uyarlar. Bu esneklik, çeşitli sektörlerle çalışma becerimizi de açıklamaktadır.

Ancak daha da önemlisi, müşterilerimize olan bağlılığımız uzun vadelidir. Vermilion ekibi, ticari projenizi başından sonuna kadar sahiplenir ve beklenmedik durumlarda bile yanınızda olur. Yani bizimle çalışmak, sadece bir sözleşme imzalamaktan daha fazlası anlamına gelir. Aksine, her koşulda güvenebileceğiniz bir yol arkadaşı kazandığınız anlamına gelir.

İthalat-ihracat danışmanlığımız hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Sıkça sorulan sorular

1-Hangi ülkelerle çalışıyorsunuz?
Vermilion uluslararası bir şirkettir. Birçok Avrupa ülkesinde ve diğer ülkelerde gümrük ve lojistik işlemlerinde destek sağlıyoruz. Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İtalya, Fas, Polonya, Portekiz, İspanya, İsviçre ve Tunus en aktif olduğumuz ülkelerdir.

2-Şirketim için en kârlı taşıma türü hangisidir?
Bu sorunun yanıtı, mallarınızın türü ve hacminin yanı sıra hedef varış noktanızın özelliklerine (erişilebilirlik vb.) bağlı olacaktır. Durumunuzla ilgili derinlemesine bir çalışma için uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Bu şekilde işletmeniz için en güvenilir ve uygun maliyetli çözümü elde edersiniz.

3-Lojistik deposu nedir?
Lojistik deposu veya antrepo, malların depolandığı bir alandır. Onu diğer depo türlerinden ayıran şey, ek işlevler yerine getirebilmesidir. Paketleme, etiketleme, ürün yükleme ve boşaltma vb. için kullanılabilir.