İnşaat Sektörü

inşaat sektörü dış ticaret

Ülkemiz inşaat malzemeleri üretimi ve ihracatı açısından dünyada önde gelen ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle çimento, inşaat demiri, demir-çelik inşaat aksamı, alçıpan plastik ve alüminyum gibi inşaat malzemeleri, seramik, cam, boya, mermer, kablolar, elektrik malzemeleri ve ısıtma-soğutma cihazları dünya pazarlarına ihraç ettiğimiz önemli ürünlerden bazılarıdır.

Siz anahtar teslim projelerinizi gerçekleştirirken biz ürünlerin mağazadan yada üreticiden adresinize kadar teslimatını sağlayıp gümrük ve lojistik prosedürlerini tamamlayarak kar marjınızı arttırmanızı destekliyoruz.

İnşaat Sektöründe Taşımacılık

Bizi tanıyan herkes, “inşaat malzemelerinin nakliyesi” teriminin genellikle şirketimizle ilişkilendirildiğinin farkındadır. Bu bizim uzmanlık alanlarımızdan biridir. Vermilion bu alanda hem Türkiye’de hem de yurtdışında bir dizi çözüm sunmaktadır.

İnşaat sektörü hakkında birkaç önemli nokta

İnşaat sektörü genel olarak dört farklı sektöre ayrılır:

– Uygun sanayi sektörü

– Kurumsal ve ticari sektör

– İnşaat mühendisliği ve yol sektörü

– Konut sektörü

Bu sınıflandırma ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Unutulmaması gereken en önemli nokta, bu sektörün büyük ölçüde inşaat malzemelerinin üretimi ve nakliyesine dayalı olduğudur. Bunlar arasında çimento, cam, ahşap, yapısal demir, seramik, mermer, plastik, alüminyum ve çeşitli alaşımlar bulunmaktadır. Ayrıca farklı türde bloklar (breş bloklar, vb.), harçlar, agregalar (kum, çakıl, vb.), sıva, çelik ve boyayı da içerir. Benzinli ve Dizel Jeneratörler, Portatif Jeneratörler, Güneş enerji sistemleri; Kablolar ve diğer elektrik malzemeleri, alçıpan, borular, pencere pervazları ve ısıtma ve soğutma ekipmanları gibi mamul ve yarı mamul ürünleri de unutmayalım.

Kısacası, bu ürünlerin kullanımı ve ticareti etrafında gelişen bir sektör. Öneminin hayati olduğunu ve diğer tüm sektörler üzerinde etkisi olduğunu söylemek abartı olmaz. Bireyler ve hane halkları barınma için, işletmeler ise iş yerleri için buna ihtiyaç duymaktadır. Sektörün karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, bu malzemelerin dünyanın dört bir yanındaki farklı pazarlar arasında güvenli bir şekilde taşınmasıdır. Vermilion gibi “inşaat malzemelerinin taşınmasında uzman” olduklarını söyleyen şirketlerle karşılaştığınızda, bu, böylesine göz korkutucu bir zorluğun üstesinden gelmek için iyi donanımlı oldukları anlamına gelir.

 

İnşaat sektörüne yönelik hizmetlerimiz

Vermilion Türkiye merkezli bir şirket. Elbette uluslararası düzeyde faaliyet gösteriyor, ancak sadece bu değil. İnşaat malzemelerinin uluslararası nakliyesi ve gümrüklemesi konusunda da hizmet veriyoruz. Dünyanın birkaç yerinde daha çalışanlarımız var. Bu geniş profesyonel ortaklık ağı, performansımızın arkasındaki faktörlerden biridir. Kurmak isteyebileceğiniz herhangi bir yönlendirme süreci için şirketimiz çok sayıda röleyi hızla organize etme ve harekete geçirme kapasitesine sahiptir.

 

Bu röleler, inşaat malzemelerinin ithalat ve ihracatında yer alan çeşitli aracılardır. Bunlara elbette tedarikçiler, gümrük acenteleri ve nakliye şirketleri de dahildir. Vermilion, en uygun çözümü önermek için ürünlerinizin özelliklerini inceler. Örneğin, dökme malzemelerin (çakıl gibi) taşınması cam ihracatı ile aynı şey değildir. Bazı mallar geçici tesislere gönderilirken, diğerleri kapıdan kapıya teslimat gerektirecektir. Aracı olarak rolümüz, sizi en güvenli ve en uygun maliyetli yöntemlere yönlendirmektir. Mantıklı ve güvenli bir rota seçmek de bizim sorumluluğumuzdadır.

 

İnşaat malzemeleri için gümrük yönetimi

İnşaat malzemelerinin taşınması aynı zamanda gümrüklerle de uğraşmak anlamına gelir. Gümrük işlemleri, bu tür malzemelerin uluslararası ticaretinin önemli bir parçasıdır. Gerçek şu ki, en başından beri kendi kanunlarıyla yönetilen, başlı başına bir sektörden bahsediyoruz. Dahası, tüm malzeme türlerinin aynı yükümlülüklere tabi olması gerekmez (bu aynı zamanda çalıştığınız ticaret bölgelerine de bağlıdır).

Sonuç olarak, şirketiniz muhtemelen gümrük işlemlerinin çeşitli aşamalarını yönetmesine yardımcı olacak uzmanlığa ihtiyaç duyacaktır. Vermilion, işleri daha net görmenize yardımcı olabilir. Uzmanlardan oluşan ekibimiz, farklı coğrafi bölgeler ve ilgili pazarları hakkında derinlemesine bilgi sahibidir. Örneğin, belirli mallar için muafiyetlerden yararlanıp yararlanamayacağınızı belirleyebilirler. Ayrıca idari belgelerinizi kontrol ederek güncel olmalarını ve hedef pazarınızın standartlarına uygun olmalarını sağlarlar.

Sıkça sorulan sorular


1-İnşaat malzemelerini depolamanın en iyi yolu nedir?

Bu her şeyden önce malzemelerin türüne bağlıdır. Ancak dorse ve konteynerler genellikle en uygun seçenektir. İster tenteli, ister üstü açık, ister askılı, ya da başka türde olsun, seçenekler oldukça geniştir. Ekibimiz doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

2-Boşaltma için forkliftlere ihtiyacım var ama nasıl temin edeceğimi bilmiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Elbette yardımcı olabiliriz. Vermilion, profesyonel ortaklık ağı içinde çok sayıda tedarikçi ile çalışmaya alışkındır. Başka bir deyişle, projenizin tüm aşamaları için sizi ilgili şirketlere yönlendirebiliriz.

3-Betonarme demirleri ithal ediyorsam, bunların mağazama teslim edilmesini isteyebilir miyim?
Evet, ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli teslimat seçenekleri sunuyoruz. Mallarınızı mağazadan veya bir depodan ya da seçtiğiniz başka bir yerden teslim alabilirsiniz.