İthalat – İhracat Danışmanlığı

ithalat ihracat danışmanı

İthalat ve ihracat yapmak isteyen firmalar için süreci tamamen yöneterek küresel pazarlara köprü kuruyoruz.

İthalat ve ihracat işlemlerinin takibi

Gümrük ve lojistik belgelerinin hazırlanması

Gümrük prosedürlerinin ve nakliye yöntemlerinin uygulanması

Müşteri risk yönetimi, finansal risk azaltma 

Lojistik maliyetlerini ve tedarik planlamasını optimize ederek ithalat ve ihracat operasyonlarınızı kolaylaştırıyoruz.

Uluslararası ticaret ve ithalat-ihracat danışmanlığı ne demektir?

Öncelikle ithalat-ihracat danışmanlığı terimlerini tanımlayarak başlayalım. Uluslararası ticaret olarak bilinen ithalat-ihracat bir ekonomik değişim modeli bağlamında ortaya çıkmıştır. Temel olarak bu, iki (veya daha fazla) ülke arasında mal, mülk ve/veya hizmet alışverişidir. Bu değiş tokuşa dahil olan oyuncuların hangi tarafta olduğuna bağlı olarak, ithalattan (yabancı malları, yani başka bir ülkeden satın almak) ve ihracattan (başka bir ülkeye mal satmak) bahsediyoruz.

Bu tür bir ekonomik alışveriş zamanın başlangıcından beri var olmuştur ve bu nedenle iş dünyası tarafından iyi bilinmektedir. Bu durum, küreselleşmenin damgasını vurduğu son yıllarda daha da geçerlidir. Bununla birlikte, uluslararası ticaret, her zaman kolay olmayan bir dizi aşama ve prosedür içerir. İşte bu noktada sağlam uzmanlık devreye giriyor. Sizin de fark edeceğiniz gibi, ithalat-ihracat departmanımız da bu noktada devreye giriyor. Söz konusu ithalat ve ihracat işlemlerinizde, tüm ticaret süreci boyunca size rehberlik etmek üzere tasarlanmış ayrıntılı bir profesyonel yardımdır. Bizim gibi bir firmaya danışmaya karar verdiğinizde, iş girişimlerinizi daha iyi organize etmenize ve prosedürleri gerçekleştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmış hizmetlere iş ortaklığı yapmış oluruz. Şimdi bu hizmetlere bir göz atalım.

 

Conseiller en importation et exportation

Vermilion’un ithalat-ihracat danışmanlık hizmetine neler dahildir?

Vermilion’un ithalat-ihracat danışmanlık hizmetine neler dahildir?
Sadece bir değil, birbirini tamamlayan birkaç ithalat/ihracat danışmanlık hizmeti. Başka bir deyişle, imalatçıdan adrese teslimata kadar size her aşamada mümkün olan en iyi desteği sağlamak için tasarlanmış bir dizi hizmet sunuyoruz.

İthalat ve ihracat prosedürleri

İthalat-ihracat prosedürleri için potansiyel müşteri ve tedarikçiyi bulduktan sonra, hedef ülke veya ülkelere nasıl göndereceğinize bakmanız gerekir. İhracat danışmanlığı ekibimiz ürün ve ülkeye göre araştırmanızda size yardımcı olabilir. Öncelikle, ülkeler arasındaki tercihli anlaşmalar hakkında size bilgi verebilirler. Aslında farklı coğrafi bölgelere bağlı olarak bazı ek avantajlar (muafiyetler vb.) söz konusu olabilir.

İthalat-ihracat danışmanlığı uzmanlarımız şirketiniz ve bütçeniz için en az yük ve yükümlülük getirecek olanları ayrıca size belirli bir ülkeye en iyi giriş noktalarını da gösterecektir.

Malların taşınması da bir diğer önemli husustur. İhtiyaçlarınıza en uygun taşıma şeklini seçmenize yardımcı olabiliriz. Yalnızca taşınan malların türünü değil, aynı zamanda ticarete dahil olan ülkelerde yürürlükte olan düzenlemeleri de dikkate alıyoruz. Sonunda, ister karayolu, ister demiryolu, ister hava veya deniz yoluyla olsun, Vermilion’un uzmanlığı sayesinde en iyi seçimi yaptığınızı bileceksiniz. Uzak veya ulaşılması daha zor varış noktaları için intermodal taşımacılığın tercih edilebileceğini unutmayın.

İster ithalatçı ister ihracatçı olun, tamamlamanız gereken bir dizi gümrükleme prosedürü de olacaktır. Burada da ekibimiz her şeyin sorunsuz işlemesini ve mallarınızın güvende olmasını sağlamak için sizinle birlikte çalışacaktır.

İthalat-ihracat belgelerinin hazırlanması ve gümrük işlemlerinin takibi

Gerekli belgeler, faaliyet sektörünüz, şirket türünüz, mal türünüz, menşe ülke, hedef ülke(ler) vb. gibi bir dizi değişkene bağlı olacaktır. İşte en yaygın kullanılan belgelerin kapsamlı olmayan bir listesi:

– Ticari fatura

– Paket listesi

– İthalat ve/veya ihracat lisansları

– Taşınan malların isimlendirilmesi

– Menşe belgesi

– Ürün(ler)e özgü sertifikalar/yetkiler (denetim, sağlık, vb.)

– Gümrük temsilciliği yetkisi (üçüncü taraflar için geçerli)

– Topluluk içi KDV (katma değer vergisi) numarası

– Gümrükleme formları

İthalat-ihracat danışmanlık ekibimiz iş projenizi ayrıntılı olarak inceleyecek ve size gerekli rehberliği sağlayacaktır. Hedef ülkenizle ilgili herhangi bir değişiklik olması durumunda (yeni uluslararası anlaşmaların imzalanması vb.), sizi mümkün olan en kısa sürede bilgilendireceğiz.

Vermilion, gümrükleme süreci boyunca yanınızda olacaktır. Yurt dışındaki ortaklarınızla düzenli temas halinde olarak operasyonların sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlıyoruz.

Müşteri risk yönetimi

Bir ithalat/ihracat asistanı olarak Vermilion, işlemlerinizde karşılaşabileceğiniz riskleri en aza indirmeye de özen gösterir. Müşteri riskine özellikle dikkat ediyoruz. Şirketimiz farklı seviyelerde bir dizi kontrol gerçekleştirmektedir. Soruşturma kriterlerimiz elbette bir coğrafi bölgeden diğerine değişmektedir. Durumunuza en uygun önlemleri alıyoruz.

Şüpheye düştüğünüzde sizi zamanında uyarıyor ve gerekli olabilecek strateji değişikliklerinde size destek oluyoruz.

Comment planifier les approvisionnements dans les processus d'importation et d'exportation

Lojistik maliyetlerinin ve tedarik planlamasının optimize edilmesi

Bir ithalat-ihracat geliştirme hizmeti aynı zamanda nakliye, depolama, gümrükleme ve benzeri maliyetleri de optimize etmelidir. Vermilion, en pratik ve uygun maliyetli seçenekleri seçmenize yardımcı olur. İş yaptığınız ülke(ler)e bağlı olarak, indirimlerden ve muafiyetlerden (örneğin belirli vergiler için) yararlanmanıza yardımcı olabilecek en iyi anlaşmaları belirleriz.

İthalat-ihracat danışmanlık ekibimiz kaynak bulma konusuna özel önem vermektedir. Eğer bir ihracatçıysanız, ürünlerinizin zamanında teslim edilmesini sağlıyoruz. Bunu yapmak için, örneğin tedarikçilerinizle sürekli iletişim halinde kalıyoruz. İthalatçıysanız, ürünlerinizin mümkün olan en kısa sürede teslim edilmesini sağlamak için gerekli adımları atıyoruz.

Gümrükleme ve lojistik hizmeti hakkında bilgi edinmek için tıklayın!

Sıkça sorulan sorular

1-Vermilion ithalat-ihracat danışmanlığı için satış sonrası hizmet sunuyor mu?
Evet, sunuyoruz. Tüm hizmetlerimiz satış sonrası desteği içerir. Ekibimiz her türlü soru, öneri veya şikayetiniz için hizmetinizdedir.

2-AB Topluluğu için KDV numarası benim şirketim için zorunlu mu?
Evet, eğer şirketiniz KDV mükellefiyse ve AB üyesi bir ülkede kurulmuşsa. Yine de teyit etmek için ekibimizle görüşmeniz tavsiye edilir.

3-Gümrükleme süreci ne kadar sürer?
Genel olarak bir ila iki gün. Ancak, her vaka kendine özgüdür ve geçen süre, ilgili ülke(ler) ve ithal/ihraç edilen ürünlerin türü gibi bir dizi faktöre bağlı olacaktır.