Ekolojik Ambalaj Sektörü

Bir ürünün ambalajı da en az ürünün kendisi kadar önemlidir. Sadece gösteriş yapmak için orada değildir. Aynı zamanda şoklar, aşırı sıcaklıklar, nem ve hatta bakteriler gibi potansiyel olarak zarar verici dış etkenlere karşı koşullandırmak ve korumak için de vardır. Ambalaj sektörüne yönelik ithalat-ihracat danışmanlık hizmetlerimiz bu nedenle büyük ölçekli bir sektöre yöneliktir. Hatta bu sektörün, kendisine bir şekilde bağımlı olan diğer birçok sektörün sorunsuz işleyişi ve uzun ömürlülüğü üzerinde doğrudan bir etkisi olduğu bile söylenebilir.

 

 

 

Ambalaj nedir?

Genel olarak ambalaj, bir ürünü muhafaza etmek için kullanılan her şeydir. Karton kutular, kavanozlar, teneke kutular, şişeler, torbalar ve çuvallar en yaygın örneklerden sadece bazılarıdır. Bugünlerde, bunları yapmak için kullanılan neredeyse sayısız malzeme var. Ancak, beş ana bileşen vardır: plastik, kağıt, cam, metal ve ahşap. Farklı malzemelerin karışımından yapılan kompozit ambalajlar da vardır. Ambalajlar ayrıca ürünle olan “ilişki sırasına” göre de sınıflandırılır. Birincil ambalaj, ürünle veya ambalajın kendisiyle doğrudan temas halinde olan ambalajdır. İkincil ambalaj, birkaç birincil ambalajı bir araya getirmek için kullanılan ambalajdır. Ürünlerin depolanmasına ve taşınmasına yardımcı olur. Şişe veya teneke kutu paketlerinin etrafına sarılan shrink ambalajlar buna iyi bir örnektir. Özellikle e-ticaretin yaygınlaşmasıyla popüler hale gelen üçüncül ambalajlar, çoğunlukla koliler için kullanılır. Buna hareketli kutular ve paletler de dahildir. Eğer bu tür ürünlerin üreticisi ya da alıcısıysanız, büyük ihtimalle uluslararası ticarette yer alıyorsunuzdur. Gerçekten de ülkeler arasında ambalaj alışverişi önemli ölçüde artmaya devam ediyor. Ambalaj ürünlerine yönelik ithalat-ihracat çözümlerimiz, süreci kolaylaştırmak için tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

 

Uluslararası ambalaj ticaretine yönelik hizmetlerimiz

Vermilion, ambalaj endüstrisi için ithalat-ihracat konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimiz, Türkiye’den yabancı ülkelere ihracattan başlayarak bu alanda geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Türkiye’de her türlü ambalaj malzemesini üreten 3.000’den fazla şirket (küçük, orta ve büyük) olduğunu hatırlamakta fayda var. Bunlar daha sonra bir dizi coğrafi bölgeye ihraç edilmektedir: Avrupa (Almanya, Fransa, Hollanda, Birleşik Krallık), Mağrip ülkeleri (Fas, Tunus), Orta Doğu (Mısır, İran, Ürdün), Asya (Hindistan, Türkmenistan) ve çeşitli serbest bölgeler bunlardan sadece birkaçıdır. Vermilion, öncelikle ilgili ülkelerdeki şirketler ve tedarikçiler arasında ithalat-ihracat sözleşmelerinin imzalanmasına aracılık etmektedir. Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi, şirketimiz ambalaj ürünleriyle ilgili kalite ve maliyet konularında tetikte olmaya devam etmektedir. Ekibimiz ayrıca nakliye ile ilgili prosedürler konusunda da size yardımcı olabilir. Ambalajlarınızı karayoluyla veya başka bir yolla (örneğin havayoluyla) taşımayı seçmeniz fark etmez. Bizim rolümüz aynıdır: riskleri en aza indirmek ve lojistik sürecinin her aşamasının sorunsuz işlemesini sağlamak için sürekli izleme. Aslında, koşullarla ilgili operasyonların sorumluluğunu da üstleniyoruz.

Sıkça sorulan sorular

1-Fransa’da bulunan şirketim için pizza kutusu ithal etmek istiyorum. Türkiye’den satın alabilir miyim?
Evet, Türkiye’de üretilen birçok ambalaj malzemesinden biridir. Size kaliteli ürünler tedarik edebilecek çok sayıda üretici arasından seçim yapabilirsiniz.
2-Ambalaj sektörüne yönelik ithalat-ihracat danışmanlık hizmetleriniz potansiyel müşterilerin belirlenmesinde faydalı olabilir mi?
Evet, kesinlikle. Hizmetlerimiz farklı pazarların analizini ve iş projenizle ilgili potansiyel müşterilerin araştırılmasını içeriyor.
3-Peki ya Güney Amerika? Şirketim Brezilya’da yerleşik ve Türkiye’den tedarik yapmak istiyorum. Bunun için Vermilion ile iletişime geçebilir miyim?
Vermilion uluslararası bir şirkettir. Kapılarımız, kökeni ne olursa olsun tüm girişimcilere açıktır. Bu nedenle bizimle herhangi bir sorun yaşamadan iletişime geçebilirsiniz. Durumunuzu ayrıntılı olarak inceleyecek ve durumunuza en uygun çözümü önereceğiz.